zgoda
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu, logowania, marketingowego i emisji reklam, prowadzenia danych statystycznych, świadczenia usług multimedialnych oraz wsparcia usług społecznościowych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Szczgółowe informacje na temat wykorzystania plików cookie znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wykup 30 dniowy abonament, uzyskaj dostęp do wszystkich filmów i szybko naucz się lektury!
Możesz zapłacić szybkim przelewem online lub za pomocą SMS (2,46 zł brutto).

Makbet - Wstęp


0 min 30 s 2569 razy

„Makbet” to dramat napisany w 1606 roku przez Williama Szekspira. Jest to najkrótsza ze sztuk autorstwa angielskiego pisarza, jednak bardzo chętnie wystawiana na deskach teatru. Fabuła tragedii oparta jest o przekazy historyczne pochodzące z kroniki Raphaela Holinsheda o szkockim królu Makbecie.

Głównym przesłaniem dramatu jest żądza władzy i jej wpływ na zachowanie człowieka. Tytułowy bohater zmienił się pod wpływem przepowiedni trzech wiedźm, spotkanych na wrzosowisku. Szekspir w mistrzowski sposób przedstawił w sztuce motywy szaleństwa i strachu, a także ślepą wiarę w przepowiednie.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się skąd krew na rękach Lady Makbet, kim był człowiek niezrodzony z kobiety lub w jaki sposób las Birman podszedł pod mury zamku - obejrzyjcie pakiet naszych filmów.

 

Tytuł: Makbet
Autor: William Shakespeare
Epoka: Renesans
Rodzaj: Dramat
Gatunek: Tragedia/Dramat szekspirowski
Szkoła: PonadgimnazjalnaLektury
w Gimnazjum

Lektury
w Szkole ponadgimnazjalnej

Copyright © 2016 Lekturki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone