zgoda
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu, logowania, marketingowego i emisji reklam, prowadzenia danych statystycznych, świadczenia usług multimedialnych oraz wsparcia usług społecznościowych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Szczgółowe informacje na temat wykorzystania plików cookie znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wykup 30 dniowy abonament, uzyskaj dostęp do wszystkich filmów i szybko naucz się lektury!
Możesz zapłacić szybkim przelewem online lub za pomocą SMS (2,46 zł brutto).

Lalka - Wstęp


0 min 42 s 3922 razy

„Lalka” Bolesława Prusa to obok „Chłopów” Stanisława Reymonta najważniejsza powieść społeczno-obyczajowa. Ponieważ początkowo była publikowana w odcinkach na łamach „Kuriera Codziennego” (1887-1889), udało się Prusowi zebrać sporo materiału, który przełożył się na bardzo pokaźną lekturę. „Lalka” została wydana w całości w 1890 roku w Warszawie.

Jeśli nie zdążyliście jej przeczytać, nie czujecie się pewnie przed czekającym Was sprawdzianem lub wypracowaniem, nie ma powodów do paniki.

W serwisie Lekturki.pl dowiecie się, kim był Stanisław Wokulski, o czym marzył Ignacy Rzecki i z czego swą dumę czerpała panna Łęcka. Dowiecie się również, kto rzucił się pod koła pociągu, kto wynalazł metal lżejszy od powietrza oraz jak można dorobić się na wojnie. W naszych filmach znajdziecie pełne opracowanie „Lalki”.

 

Tytuł: Lalka
Autor: Bolesław Prus
Epoka: Pozytywizm
Rodzaj: Epika
Gatunek: Powieść
Szkoła: Szkoła ponadgimnazjalnaLektury
w Gimnazjum

Lektury
w Szkole ponadgimnazjalnej

Copyright © 2016 Lekturki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone