zgoda
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu, logowania, marketingowego i emisji reklam, prowadzenia danych statystycznych, świadczenia usług multimedialnych oraz wsparcia usług społecznościowych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Szczgółowe informacje na temat wykorzystania plików cookie znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wykup 30 dniowy abonament, uzyskaj dostęp do wszystkich filmów i szybko naucz się lektury!
Możesz zapłacić szybkim przelewem online lub za pomocą SMS (2,46 zł brutto).

Król Edyp - Wstęp


0 min 48 s 2949 razy

„Król Edyp” to kolejny dramat autorstwa Sofoklesa – tragika starożytnej Grecji. Dramat wchodzący w skład cyklu tragedii tebańskich powstał około 427 r. p.n.e. W dziele spotykamy fatum znane z tragedii antycznych.

Czy kojarzycie „Modę na sukces”? Można powiedzieć, że „Król Edyp” to antyczna odsłona tej produkcji. Spotykamy w niej kazirodztwo, ojcobójstwo i niejasną sytuacją dotyczącą rodzicielstwa. W serwisie Lekturki.pl odnajdziecie opis poszczególnych sytuacji wraz z wyjaśnieniem.

Przepowiednia czy własne przeświadczenie – co ma większą moc? Dokąd prowadzi kłamstwo? Czy litość okazana niewinnemu dziecku przyniesie wymierne korzyści? Odpowiedź na postawione pytania znajdziecie w naszych filmach!

 

Tytuł: Król Edyp
Autor: Sofokles
Epoka: Starożytność
Rodzaj: Dramat
Gatunek: Tragedia
Omówienie: PonadgimnazjalnaLektury
w Gimnazjum

Lektury
w Szkole ponadgimnazjalnej

Copyright © 2016 Lekturki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone