zgoda
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu, logowania, marketingowego i emisji reklam, prowadzenia danych statystycznych, świadczenia usług multimedialnych oraz wsparcia usług społecznościowych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Szczgółowe informacje na temat wykorzystania plików cookie znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wykup 30 dniowy abonament, uzyskaj dostęp do wszystkich filmów i szybko naucz się lektury!
Możesz zapłacić szybkim przelewem online lub za pomocą SMS (2,46 zł brutto).

Kordian - Wstęp


1 min 6 s 3039 razy

„Kordian”, a właściwie „Kordian: Część pierwsza trylogii. Spisek koronacyjny”, to jedno z najważniejszych dzieł polskiego romantyzmu, dlatego znajomość tej lektury jest konieczna. Przez znawców literatury jest oceniane jako najlepsze dzieło Juliusza Słowackiego z czasów młodości.

Fabuła „Kordiana” jest niezwykle zagmatwana, w efekcie czego książkę trudno się czyta, ale możecie nam uwierzyć – to naprawdę niezwykły dramat. Znajdziecie w nim zaskakujące sceny, m.in. takie, w których z nieba spada 10 tysięcy szatanów, ulicami idzie tysiące trupów niosących swoje trumny, gdzie wielki książę Konstanty chce rozszarpać Kordiana na pół, wykorzystując konie oraz… gdy stary sługa Grzegorz opowiada bajkę o Janku, co psom szył buty…

Nasze filmy pozwolą Wam poznać dramat napisany przez zaledwie 24-letniego Słowackiego. Powstał jako jego odpowiedź na III część „Dziadów” Adama Mickiewicza. To wyjątkowe spojrzenie młodego człowieka, który poszukuje roli, jaką Polska odgrywała w Europie, a także przedstawia swój pogląd na temat niepodległości ojczyzny w czasach jej niewoli. Niepowtarzalne świadectwo patriotyzmu młodego pokolenia poznacie dzięki naszym filmom - w serwisie Lekturki.pl.

 

Tytuł: Kordian
Autor: Juliusz Słowacki
Epoka: Romantyzm
Rodzaj: Dramat
Gatunek: Dramat romantyczny
Szkoła: Szkoła ponadgimnazjalnaLektury
w Gimnazjum

Lektury
w Szkole ponadgimnazjalnej

Copyright © 2016 Lekturki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone