zgoda
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu, logowania, marketingowego i emisji reklam, prowadzenia danych statystycznych, świadczenia usług multimedialnych oraz wsparcia usług społecznościowych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Szczgółowe informacje na temat wykorzystania plików cookie znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wykup 30 dniowy abonament, uzyskaj dostęp do wszystkich filmów i szybko naucz się lektury!
Możesz zapłacić szybkim przelewem online lub za pomocą SMS (2,46 zł brutto).

Jądro ciemności - Wstęp


0 min 42 s 3245 razy

„Jądro ciemności” to opowiadanie autorstwa Josepha Conrada. Pierwsza publikacja dzieła miała miejsce w 1899 roku. Utwór został podzielony na trzy odcinki i zamieszczony w Blackwood’s Magazine. Jako książka opublikowany w 1902 roku. „Jądro ciemności” to opowiadanie niezwykle ważne dla literatury angielskiej, poruszające istotne zagadnienia dotyczące władzy, wyzysku i kolonizacji.

Filmy zamieszczone w serwisie Lekturki.pl pokażą niezwykle fascynującą podróż autora do egzotycznego w tych czasach Wolnego Kongo. Wrażenia, jakie przywiózł ze sobą z tej wyprawy, zaowocowały opowiadaniem oddającym prawdziwy obraz kolonizowanej Afryki.

Film umożliwi Wam poznanie Afryki, widzianej oczami głównego bohatera – marynarza Charlesa Marlowa. Z filmem poznacie tajemniczego Kurtza, który w świetle opowiadań postaci występujących w dziele jawi się jako człowiek wyniesiony do rangi boskiej. Jeśli chcecie dowiedzieć się, kim w rzeczywistości jest Kurtz oraz poznać Afrykę z czasów jej kolonizacji lub też poczuć się jak marynarz – nasze filmy Wam w tym pomogą.

 

Tytuł: Jądro ciemności
Autor: Joseph Conrad
Epoka: Modernizm
Rodzaj: Epika
Gatunek: Opowiadanie
Omówienie: Szkoła ponadgimnazjalna

 Lektury
w Gimnazjum

Lektury
w Szkole ponadgimnazjalnej

Copyright © 2016 Lekturki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone