zgoda
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu, logowania, marketingowego i emisji reklam, prowadzenia danych statystycznych, świadczenia usług multimedialnych oraz wsparcia usług społecznościowych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Szczgółowe informacje na temat wykorzystania plików cookie znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wykup 30 dniowy abonament, uzyskaj dostęp do wszystkich filmów i szybko naucz się lektury!
Możesz zapłacić szybkim przelewem online lub za pomocą SMS (2,46 zł brutto).

Granica - Wstęp


0 min 45 s 3508 razy

Umiera się w byle jakim miejscu życia. Dzieje człowieka zawarte między jego urodzeniem a śmiercią wyglądają niekiedy jak nonsens. Te słowa możemy przeczytać już na pierwszej stronie „Granicy”.

W dramacie przeniesionym na ekrany, a wydanym po raz pierwszy w 1935 roku i dwukrotnie potem (w roku 1938 i 1977) Nałkowska łączy cechy powieści psychologicznej, realistycznej, sensacyjnej i kryminału. Opowiada czytelnikowi o losach Zenona Ziembiewicza, jego karierze i problemach miłosnych w sposób retrospektywny, zaczynając opowieść od śmierci głównego bohatera.

„Granica” nie jest prostą książką. Pokazuje kawałek Polski w dwudziestoleciu międzywojennym. Nie ma tu konkretnego miasta, miejsca, czasu. Nałkowska zaprezentowała przede wszystkim społeczeństwo w ogóle – pokazała czym żyło i jak żyło, ale też w szczególe – przyglądając się mu, analizowała ludzką psychikę.

Nasze filmy pozwolą Wam w prosty i przejrzysty sposób poznać „Granicę”, jej streszczenie i bohaterów.

 

Tytuł: Granica
Autor: Zofia Nałkowska
Epoka: Dwudziestolecie międzywojenne
Rodzaj: Epika
Gatunek: Powieść
Szkoła: Szkoła ponadgimnazjalnaLektury
w Gimnazjum

Lektury
w Szkole ponadgimnazjalnej

Copyright © 2016 Lekturki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone