zgoda
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu, logowania, marketingowego i emisji reklam, prowadzenia danych statystycznych, świadczenia usług multimedialnych oraz wsparcia usług społecznościowych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Szczgółowe informacje na temat wykorzystania plików cookie znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wykup 30 dniowy abonament, uzyskaj dostęp do wszystkich filmów i szybko naucz się lektury!
Możesz zapłacić szybkim przelewem online lub za pomocą SMS (2,46 zł brutto).

Cierpienia młodego Wertera - Wstęp


0 min 43 s 3725 razy

„Cierpienia młodego Wertera” przyniosły Goethemu sławę. Była to jego pierwsza powieść, opublikowana w roku 1774, po której jeszcze długo panowała „moda na werteryzm”.

Jest to powieść epistolarna, czyli składająca się z listów pisanych w zasadzie do jednego adresata. Listów pozostających bez odpowiedzi, jednak pisanych konsekwentnie.

„Cierpienia młodego Wertera” opisują historię młodego chłopaka, prawdopodobnie nie mającego nawet 20 lat, który nieszczęśliwie zakochuje się w pięknej Lotcie. Dokąd zaprowadzi go ta miłość? Jakie dzieła inspirują młodzieńca? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzieli Wam film, który udostępniamy Wam w serwisie Lekturki.pl. Nie czekajcie, oglądajcie!

 

Tytuł: Cierpienia młodego Wertera
Autor: Johann Wolfgang von Goethe
Epoka: Romantyzm
Rodzaj: Epika
Gatunek: Powieść epistolarna
Szkoła: Szkoła ponadgimnazjalna



Lektury
w Gimnazjum

Lektury
w Szkole ponadgimnazjalnej

Copyright © 2016 Lekturki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone