zgoda
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu, logowania, marketingowego i emisji reklam, prowadzenia danych statystycznych, świadczenia usług multimedialnych oraz wsparcia usług społecznościowych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Szczgółowe informacje na temat wykorzystania plików cookie znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wykup 30 dniowy abonament, uzyskaj dostęp do wszystkich filmów i szybko naucz się lektury!
Możesz zapłacić szybkim przelewem online lub za pomocą SMS (2,46 zł brutto).

Balladyna - Wstęp


0 min 39 s 3642 razy

„Balladyna” to dramat napisany przez Juliusza Słowackiego. Autor stworzył dzieło w 1834 roku podczas swojego pobytu w Genewie, jednak utwór został wydany dopiero pięć lat później, w 1839 roku w Paryżu. Dramat został poświęcony Juliuszowi Krasińskiemu.

Nie udało Wam się jeszcze poznać Balladyny? A może nie jesteście przekonani, czy właściwie zrozumieliście treść utworu? Trafiliście pod właściwy adres. Nasze filmy pozwolą Wam poznać najważniejsze fakty dotyczące dramatu Słowackiego. Dzięki niemu odnajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzięki naszym filmom poznacie wszystkich bohaterów „Balladyny”. Odkryjecie motywy zbrodni i na własnej skórze doświadczycie samopoczucia mordercy. Dowiecie się również, jak zdobyć chłopaka przy pomocy czarów. To co? Oglądacie?

 

Tytuł: Balladyna
Autor: Juliusz Słowacki
Epoka: Romantyzm
Rodzaj: Dramat
Gatunek: Tragedia
Szkoła: GimnazjumLektury
w Gimnazjum

Lektury
w Szkole ponadgimnazjalnej

Copyright © 2016 Lekturki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone