zgoda
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu, logowania, marketingowego i emisji reklam, prowadzenia danych statystycznych, świadczenia usług multimedialnych oraz wsparcia usług społecznościowych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Szczgółowe informacje na temat wykorzystania plików cookie znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wykup 30 dniowy abonament, uzyskaj dostęp do wszystkich filmów i szybko naucz się lektury!
Możesz zapłacić szybkim przelewem online lub za pomocą SMS (2,46 zł brutto).

Antygona - Wstęp


0 min 43 s 3102 razy

„Antygona” to tragedia najsłynniejszego obok Ajschylosa i Eurypidesa tragika starożytnej Grecji. Powstała około 442 r. p.n.e. Wraz z „Królem Edypem” i „Edypem w Kolonie” wchodzi w skład cyklu trzech tragedii tebańskich, opartych na mitach o rodzie Labdakidów. Ze względu na poruszaną tematykę jest nazywana tragedią władzy.

Filmy zamieszczone w serwisie Lekturki.pl pozwolą Wam lepiej zrozumieć na czym polegała tragedia podwładnych Kreona – apodyktycznego władcy Teb. Wytłumaczą Wam również konstrukcję dramatu antycznego. Odpowiedzą na pytania dotyczące konfliktu spraw boskich i ludzkich.

Dzięki naszym filmom poznacie wszystkich bohaterów „Antygony”, a także odkryjecie siłę chóru – nieodłącznego elementu dramatu antycznego. Staniecie się uczestnikami kryminału osadzonego w starożytnej Grecji, gdzie w ciągu jednej doby rozgrywają się kluczowe wydarzenia związane z okrutnym fatum. Czym jest fatum? Odpowiedź na to pytanie również znajdziecie w naszych filmach.Tytuł: Antygona
Autor: Sofokles
Epoka: Starożytność
Rodzaj: Dramat
Gatunek: Tragedia
Szkoła: GimnazjumLektury
w Gimnazjum

Lektury
w Szkole ponadgimnazjalnej

Copyright © 2016 Lekturki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone